פעילויות בפנימיה

בס"ד, כ"ה כסלו תשע"ח

13 בדצמבר 2017

הורים יקרים,

שלום וחנוכה שמח,

עם יציאתנו לחופשת חג האורים, ברצוננו לפרוש בפניכם מעט מה"אור שלנו" כפי שהוא בא לידי ביטוי בעשייה של צוות הפנימייה.

השגרה הברוכה, יחד עם המעבר לפנימיה החדשה, נתנו את אותותיהם וברוך ה' חיי הפנימיה נכנסו לסדר ואנו מצליחים לשמור יחדיו על שגרה טובה של חיי פנימיה נעימים, העשירים בתמידים כסדרם ובמוספים שונים ומגוונים.

בשבועות האחרונים קיימנו פעילויות הדרכה רבות בשני נושאים מרכזיים, תרבות הפנאי וגבורת הלב. המדריכים עסקו בנושא במפגשים השבועיים תוך פעילות חוויתית ושיח. יחד, בדקנו את עצמנו בשאלות על תרבות הפנאי שלנו וניסינו לבדוק כיצד היו מתבוננים בתרבות הפנאי שלנו החשמונאים שלחמו בתרבות היוונית בעוז.

מדריכי השמינית והתלמידים בנו יחדיו את מועדון השמינית שנבנה בחלקו ע"י שימוש בחומרים ממוחזרים ומדריכי החמישית קיימו פעילויות ודיונים על מנת להבין ביחד לשם מה אנו זקוקים למועדון ומה נכון שיהיה בו. בימים אלו החלה "בנייתו" של המועדון האחרון – מועדון החמישית שישלים את הקמת המועדונים ע"י התלמידים למען עצמם.

בשישית, נידונה סביב מדורה, סוגיית "מהי גבורה" וחברה רבים, שיתפו באופן אישי וספרו מיהו הגיבור שלהם. תלמידי כתת בני המנשה בנו יחדיו חנוכייה גדולה ומיוחדת הבנויה עץ שצורתו מגן דוד.

השבוע, התקיימה הפעילות הראשונה של צוות אורחא פנימייה, צוות זה מורכב מנציגי צוות הפנימיה – רכז ההדרכה (אורי ידוב), אם בית (ענת שם טוב), מדריכים (אילון מנש ונתנאל פנש), ונציגי תלמידים מכתות י'-י"ב. הצוות יקיים אחת לחודש פעילות ערב כלל ישיבתית, (שמחליפה באותו שבוע את פעילות המדריכים) וזאת, על מנת להעשיר את שעות הפנאי הפנימייתיים בפעילות מגוונת, כיפית ומעשירה.

ביום שני האחרון התקיימה, כאמור, הפעילות הראשונה – "ערב אורות" – ערב שהוקדש כולו לעשייה חיובית של אור תורה וחסד. במשך שעתיים פעלו התלמידים בנקודות פעילות שונות שהופעלו ע"י צוות הפנימיה ותלמידים. הפעילויות כללו שלושה שיעורי תורה, בניית ספסלי עץ כתרומה למועדונית לילדים נזקקים, אפיית עוגיות מקושטות עם אמהות הבית ואריזתם לטובת ילדים חולים, יציאה להכנת פוייקה מפנק עם חיילים בבסיסי צה"ל, יציאה לבתים בקהילה הגולנית ללימוד חברותות משותפות עם בני שישים פלוס, ניקיון הישיבה כמחוות תודה למנקות (שהופתעו בבוקר לגלות שהישיבה נקייה ואין להן עבודה) ואמירת פרקי תהילים אל מול לוח מיוחד עליו נאספו שמות וסיפורים של חולים שזקוקים לרחמי שמים (יחד, הצלחנו לסיים את הספר 5 פעמים לפחות).

כמאתיים תלמידים ואנשי צוות לקחו חלק בערב המיוחד שהסתיים בטיש ישיבתי בהשתתפות הרב איתמר אלדר מיונתן שהלהיב את כולנו בסיפורי חסידים ובניגונים שהרימו את האמפי כולו לגבהים.

תודה מיוחדת, כאמור, לרב איתמר אלדר וכן לרב טוביה בר אילן מישיבת ההסדר שנרתם להעביר את אחד השיעורים.

הדלקת הנר הראשון, נחגגה בפנימיה בשירה וריקודים שהלכו והתעצמו במסיבת החנוכה הישיבתית.

תמונות מהפעילויות השונות תוכלו לראות במצגת המצורפת.

נסיים בתפילה, שנזכה תמיד להפיץ סביבנו אור גדול ולהרבות תורה וחסד.

חג אורים שמח

דותן , מנהל הפנימיה

וצוות הפנימיה

accessibility