19/09/2017 להורי כתות ט' - אגרת לראש השנה

בס"ד, כ"ח אלול תשע"ז

19 בספטמבר 2017

 

"רבי חנינא ורבי הושעיא... איזו אומה כאומה זו, אשר יודעת את אופיה של אלוהי-ה. בנוהג שבעולם אדם יודע שיש לו דין, לובש שחורים מתעטף בשחורים מגדל שערו ואינו חותך ציפורניו לפי שאינו יודע היאך דינו יוצא. אבל ישראל אינו כן. אלא לובש לבנים, מתעטפים לבנים, ומגלחין שערן... ואוכלים ושותים ושמחים בראש השנה, לפי שיודעים שהקב"ה עושה להם ניסים ומוציא דינם לכף זכות וקורע להם גזר דינם."

להורי התלמידים בכתות ט' שלום רב,

הנה נסתיימה לה שנה ואנחנו כבר שבועיים וחצי בשנת הלימודים, הבנים מתחילים להכיר את הישיבה ולהבין את הנדרש מהם מחד, ומה הם יכולים לקבל מאידך. גם אנחנו לומדים להכיר אותם כשכבה, ככיתות וכל ילד כפרט שהוא עולם ומלואו. ב"ה שככל שעובר הזמן אנו מרגישים שהרושם הראשוני היה נכון ויש לנו כאן שכבה מצוינת של בנים מקסימים מלאי עוצמות שבאו לישיבה על מנת להתפתח, ללמוד ולצמוח.

ביום חמישי בשבוע שעבר יצאנו לערב התעוררות מרומם בצפת עיה"ק, התרגשנו לראות את הבנים בהקשבה עמוקה, בשירה אדירה שיצאה מעומק הלב ועם הרבה אווירת של שמחה ורוממות.

ביום שישי בבוקר זכינו להגיד סליחות בציון הרשב"י ומשם טיילנו באווירה בוגרת ונעימה, המחזור כולו בנחל עמוד.

שבת – מחיל אל חיל, ב"ה היתה לנו שבת מרוממת ומשמעותית. אורח השבת היה הרב ערן יונגר שאחרי הרבה שנים שגר בעיר דוד עבר עם משפחתו לרמת אביב (המקום בו גדל כילד), הרב ערן חשף ועורר אותנו לאידיאלים גדולים העומדים לפתחנו בעם ישראל כיום.

אנו מצפים מאד לראותכם בערב הלימוד וההתעוררות המשותף של הורים ובנים שנקיים בשבוע הבא בישיבה. ובכך תוכלו לטעום מעט ממה שעובר על  הבנים.

כמובן שעם השגרה בלמידה ובפנימיות אנו גם נתקלים מעט בילדים שקצת בודקים גבולות ואף חורגים מהם, חשוב לנו דווקא בתחילת הדרך להציב גבולות ברורים באהבה גדולה ולטובת הבנים ולכן נגיב בחומרה להתנהגויות שלא יהיו מתאימות.

נברך אתכם ואת כל משפחותכם

שתהיה שנה טובה ומתוקה

ויתקבלו כל תפילותנו לרצון

הרב שמואל וגליין, רכז השכבה

וצוות השכבה

(קרא עוד...) מצגת/pdf

07/09/2017 להורי ט' - מכתב שבוע ראשון

בס"ד, אלול תשע"ז

להורי כתות ט' שלום

ב"ה מסתיים לו השבוע הראשון של בנכם בישיבה. שבוע מלא וגדוששל מציאות חדשה בפנימיה, נהלים חדשים, מורים חדשים, חברים חדשים וכמובן לימודים של דברים ישנים וחדשים.

אנחנו בסוף שבוע זה מרגישים הרגשה טובה מאד ומלאת ציפיות להמשך. התרשמותנו הראשונית היא שיש כאן מחזור מצוין מלא בכוחות ועוצמות חיוביים שבעז"ה נדע יחדיו לנתבם נכון ולהפיק מהם את המירב.

יום ראשון היה יום של התאקלמות, קליטה והכרות ראשונית. ימים שני שלישי היו כבר ימים של כניסה ללימודים בקודש ובחול כשביום שלישי התקיים מבחן הקבצות במתמטיקה וכבר שובצו הבנים בהקבצות השונות.

ביום רביעי יצאנו לטיול גיבוש ופתיחה עם השמיניסטים. התלמידים התחלקו ל - 5 קבוצות וכל קבוצה מהחמישית טיילה עם קבוצה מהשמינית. במהלך הטיול היתה הכרות משותפת ושיח של קבלת והארת פנים של השמינית לחמישית.

אתמול, יום חמישי, למדנו עד 14:15 ויצאנו לסיום השבוע כל הישיבה לאקווה כיף שבכנרת. בסופו יתקיים כינוס ישיבתי עם הרב מוטי פרנקו ולאחריו יצאו התלמידים בהסעות לבתים.

בשבוע הבא התלמידים באים לשבוע וחצי כולל שבת, כשביום חמישי אחה"צ נצא לסיור סליחות בעיה"ק צפת, נישן שם וביום שישי נטייל בנחל עמוד. (לו"ז מפורט לסיור סליחות ולשבת יישלח שבוע הבא).

יש להביא: בגדי שבת (חולצת שבת גם להחלפה ומכנס ארוך), שק שינה, ביגוד חם, סליחות (במוצ"ש של השבת ישיבה גם אשכנזים מתחילים להגיד).

בהזדמנות זו אני רוצה לבקש מכם לנצל את הסוף שבוע להשלים את כל הפערים בציוד הלימודי של בנכם: גמרות, ספרים, מחברות כלי כתיבה.

כמ"כ יש לדאוג למכנסיים ארוכים לזמן לימודי הקודש וסינון לפלאפונים.

אנו מאחלים לכולם שנמשיך באוירה טובה ושמחה ובהרבה שיתוף פעולה

שבת שלום

הרב שמואל וגליין וצוות המחזור

(קרא עוד...) מצגת/pdf