02/12/2018 עדכון חודש טבת

בס"ד, כ"ד כסלו תשע"ט

2 בדצמבר 2018

להורי התלמידים בחטיבת הביניים

 שלום רב,

ברוך ה' סיימנו את הטיול השנתי בטוב. לאחר כל השינויים והדחיות, הספקות והביטולים הצלחנו לקיים את הטיול וב"ה בהצלחה גדולה. היה מזג אוויר מצוין והיה מיוחד לראות את המדבר עדיין רטוב ומלא גבים מהשיטפונות האחרונים. בסוף הטיול התכנסנו כמנהגינו בבית הכנסת הקדום בעין גדי, ולאחר הסבר על המקום ותפילת מנחה ישבנו לסיכום טיול. היה מדהים לראות את הילדים יושבים, מקשיבים ומפרגנים לכל הצוות בעיניים בורקות. מכיתות ז' סיכם את הטיול גלעד ליבוביץ' ומכיתות ח' גומא כהן, שסיפרו על החוויות שחוו ובעיקר אמרו תודה. לאחר הטיול ניגשו תלמידים רבים לומר תודה רבה, וקיבלנו הודעות רבות ושיחות טלפון מהורים שביקשו להודות לנו. חשוב לנו שתדעו שזה ממש חימם את הלב ונתן לנו כוחות גדולים להמשיך בעשייה החינוכית, אז תודה רבה לכם! תמונות וסרטונים מהטיול נקרין, אי"ה ביום הורים הקרוב.

כמובן תודה וישר כוח לרב גדי על ארגון הטיול, לכל המחנכים והמחנכות, הסיעים והסייעות על ההירתמות וההתמסרות בטיול, ותודה ליורם דהן על הליווי המסור בטיול, עזרת ונעמת לנו מאוד!

אירועי החודש בחטיבה

השבוע נלמד בימים ראשון ושני כ"ד – כ"ה כסלו (2/12 – 3/12). אנחנו צריכים לסיים מוקדם יותר בכדי שכולם יצליחו להגיע להדלקת הנרות בזמן, מערך ההסעות יכול להקדים רק לשעה 13:30, לכן אנחנו נסיים בימים ראשון ושני השבוע ב - 13:30. חזרה ללימודים ביום שלישי ג' טבת (11/12).

לאחר החנוכה- ביום שלישי צום עשרה בטבת (18/12), נקיים שיחה מיוחדת לציון היום.

יום הורים וחלוקת תעודות - ביום חמישי יב' טבת (20/12) - נשלחה הזמנה מיוחדת לרישום שעות. אנא הירשמו והגיעו בזמן. אנחנו חושבים שנכון שגם הבן שלכם יהיה נוכח בפגישה בכדי לקבל על עצמו דברים, ולא שיתחייבו בשמו על דברים. 

חודש בר מצווה - החודש כיתות ז' יחלו להתמקד ביתר שאת בענייני בר המצווה, בפן הרעיוני רוחני, ובפן ההלכתי מעשי. במסגרת חודש זה יצאו התלמידים לטיול בר מצווה יומי בהקשר לעניינים הנלמדים. כיתות ח' יצאו באותו יום לטיול אחר.  

השלמת חיסונים לכיתות ח'-  ביום ראשון טו' טבת (23/12), אנא הכינו פנקסי חיסונים.

עניינים שונים:

אני מזכיר שוב כמה עניינים חשובים:

לבוש - אנא הקפידו לשלוח את ילדכם עם מכנסיים ארוכים וכיפה על הראש, בזמן האחרון ישנו ריבוי מקרים של הגעה ללא כיפות ועם מכנסיים קצרים, אנחנו לא נאפשר כניסה לכיתות בלבוש כזה.

תספורת - אני מבקש להזכיר שוב שלישיבה מגיעים עם תספורת אחידה ללא מדרגות, שיפועים ושאר דברים.

הגעה בזמן - אני מזכיר שיום הלימודים מתחיל בשעה 07:00 בתפילת שחרית. לפני הטיול השנתי נשלחו מכתבים לכעשרה תלמידים שאיחרו כמעט מידי יום. אנחנו לא נוכל לאפשר כניסה מאוחרת ליום הלימודים, נוהל זה נועד עבורכם ועבור התלמידים על מנת להתחיל בצורה סדירה ומאורגנת את יום הלימודים, אנא עזרו לנו בכך!

שיהיה לנו בעזרת ה' חג אורים שמח ומלא אור, ובעזרת ה' ירדו עלינו רוב גשמי ברכה!

''ובאו זרים במקדשי לגדע קרן ישראל
הפרו חגי וקודשי, שבתה עבודה מאריאל.
יאתיו חשמונאים ציוית, אזרתם עוז וגבורה
לישע עמך יצאת, וגאלתם חיש מהרה.''

הרב עמית נעמן

מנהל חט"ב

(קרא עוד...) מצגת/pdf

07/11/2018 עדכון לקראת חודש כסלו

בס"ד, כ"ט חשון תשע"ט

7 בנובמבר 2018

להורי התלמידים בחטיבת הביניים

שלום רב וחודש טוב,

השבוע האחרון עבר עלינו בריבוי ספקות וטלטלות. הדיווחים של מזג האוויר דיברו על גשמים בכל הארץ וחשש משיטפונות. במשך השבוע התקשרו אלינו הורים והביעו את החשש מיציאה שלנו לטיול. עניתי להם, וזה חשוב לדעת, שאנחנו בקשר רציף מול חדר המצב של משרד החינוך, והם אומרים לנו אם אפשרי לצאת, והם ימנעו מאיתנו אם יהיה חשש אפילו קל של מזג אויר קשה.

וכך אכן היה, תחילה נמנע מאיתנו לצאת ביום שני, ולאחר מכן, בשלישי ב 15:30 (הזמן שחדר מצב מעדכן על יום המחר), נאמר לנו שכל המסלולים סגורים לשלישי (ויכול להיות גם לרביעי). לכן החלטנו לדחות את הטיול ולא לנסות לאלתר או לסמוך שמזג אויר ישתנה. היה לנו ולתלמידים קשה קצת להסתגל לשינוי, אבל דיברנו על זה שיש לנו הזדמנות לגדול, לא להתנגד למציאות אלא לפעול עם א-ל, ובע"ה לצמוח מזה.

בימים שלישי ורביעי למדנו בלו"ז רגיל בכוונה לשדר עסקים כרגיל, וב"ה הלמידה היתה טובה מאוד. חשבנו שנכון בכל זאת ליצור פעילות מחוץ לשגרה. לכן מחר, יום חמישי ל' חשון (8/11), לאחר תפילת ר"ח, נשמע שיחה מפי הרב יוני גלר  "אמונה תחת אש" על סיפור הפציעה שלו במלחמת לבנון השניה. לאחר מכן נצא לפעילויות ספורט בהובלתם של מורי חינוך גופני. נסיים בארוחה חגיגית בחדר האוכל ולאחר מכן נשתחרר הביתה.

ב"ה הצלחנו לקבוע תאריך חדש (על פי האילוצים של כל הנוגעים בדבר) לטיול השנתי והוא יתקיים בעזרת ה' בשבוע לפני חנוכה י"ח - כ' כסלו (26/11 – 28/11), אנחנו מקווים שנוכל לקיים את הטיול כמו שצריך ללא עיכובים נוספים.

  • שבת ארגון - שבוע הבא הוא השבוע לפני שבת ארגון, אנחנו רוצים לשמור על שגרת הלימודים אך במקביל להתחשב בתלמידים, ולכן לא יתקיימו מבחנים בשבוע זה וביום חמישי התלמידים ישתחררו מוקדם. אנחנו לא נאפשר שחרורים מוקדמים בימים אחרים. ביום ראשון לאחר שבת ארגון הלימודים יתחילו בשעה 10:30, לו"ז ההסעות יפורסם בסוף העדכון*. הלימודים ביום זה יתקיימו כסדרם, כולל נסיעה לחינוך הימי.

 

  • חופשת החנוכה תחל ביום שלישי, כ"ו כסלו (4/12), עד יום שני, ב' טבת (10/12), חזרה ללימודים ביום שלישי, ג' טבת (11/12) כרגיל.   

  • יום הורים וחלוקת התעודות לסיום שליש א'  יתקיימו אי"ה ביום חמישי, י"ב טבת (20/12), בין השעות 15:00-19:30 בערב, הזמנה תשלח בנפרד.

  • החוגים בימי שלישי וחמישי מתקיימים כסדרם וזה משמח מאוד לראות את הילדים עסוקים בציור או בצילום וידאו, מתאמנים במשחקי הכדור השונים, בכושר גופני או אופניים והכל לפי בחירתם, אנחנו מאמינים שפיתוח שאר הכישרונות עוזר בסופו של דבר לאמון העצמי ובסוף לשמחה הפנימית. 

 

תהליך בחירת המוסד הלימודי לשנה הבאה- כיתות ח'


כתות ח' החלו בתהליך בחירת מוסד לימודי לשנה הבאה.המחנכים החלו לשוחח בכתות.

תמר היועצת נכנסה לכתות ללימוד תהליך קבלת החלטות ובחירת מוסד לימודי לשנה הבאה.

הודגש בכתות שגם מי שבוחר ללמוד בשנה הבאה בישיבה התיכונית חספין צריך לעשות תהליך בחירה.

בקרוב יכנס לכתות הרב  חיים איזנטל ראש הישיבה, לשיחת הכרות עם התלמידים על הישיבה.

ב-כ' כסלו (28/11),  וב- י"א טבת (19/12), יהיו ערבי הורים לחשיפה על הישיבה  עם ראש הישיבה הרב חיים איזנטל.

אתר הרישום של החמ"ד יפתח בכ"ב טבת  (30/12), וייסגר בל-' שבט (5/2),

תלמיד שרוצה ללכת לישיבה תיכונית אחרת צריך להיכנס לאתר ולהירשם.

אנחנו מזמינים את ההורים להיות שותפים פעילים בתהליך הבחירה.

צוות הישיבה עומד לרשותכם לעזרה.

שיהיה לנו חודש טוב מבורך ושמח ומשופע בגשמי ברכה

הרב עמית נעמן

מנהל חט"ב

*הסעות ליום ראשון י' כסלו (18/11), אחרי שבת ארגון:

09:30 קצרין (בחנה ליד הקניון), דרך אניעם, יונתן ונטור (קו 11)

09:30 אלוני הבשן (קו 74)

09:40 קשת (קו 74)

09:20 בני יהודה

09:25 גשור

09:35 אבני איתן

09:45 נוב

09:55 רמת מגשימים

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

10/10/2018 עדכון לקראת חודש חשון

בס"ד, א' חשון תשע"ט

10 באוקטובר 2018

להורי התלמידים בחט"ב היקרים,

שלום רב וחודש טוב,

לאחר החגים - המבורכים, התפילות והתקוות החדשות, התחלנו, ב"ה, רשמית השבוע את שנת הלימודים. אין כמו שגרה ברוכה בכדי להתחיל להיכנס לסדר ולעבודה רצינית, להתחיל להכיר באמת את כל התלמידים ולעבוד לעומק. המחנכים בעיצומם של השיחות האישיות ועם חלק מהתלמידים התחילו לקבוע מטרות לשליש הקרוב ותוכניות פרטניות.

חלוקה להקבצות - היום נבחנו התלמידים בבחינה השניה במבחן ההקבצות בגמרא, ובע"ה כבר מחר נשב ונחלק את התלמידים להקבצות. כמו שכבר נאמר את הקבצות הגמרא אנחנו לומדים כל תלמידי החטיבה יחד לפי רמות שונות ובע"ה נתחיל בלימוד זה ביום ראשון בבוקר. גם מרכז הלמידה יתחיל ביום ראשון, וההורים של תלמידי השילוב יוזמנו בקרוב לוועדות המתאימות.

חלוקה להקבצות נעשתה גם במדעים וגם בשפה כך שביום ראשון ניכנס לשגרת לימודים. לוח המבחנים חולק לכל התלמידים ונמצא גם באתר, מוזמנים לעקוב אחריו.

קבוצת מצוינות במתמטיקה - זהינו צורך בכיתות ז' לפתוח קבוצה נוספת של מצוינות במתמטיקה. את קבוצת התלמידים, שמונה כעשרה תלמידים, מוביל בני מרואני והיא התחילה ללמוד בשמחה השבוע.

חוגים  -  השבוע נתחיל, בע"ה, את החוגים שלנו בימי שלישי בבוקר ובימי חמישי. החוגים כוללים חוגי ספורט של כדורגל, כדורסל ופינג פונג, אופניים, ציור, שחמט, בניית אתרים וצילום. כל תלמיד יוכל לבחור את החוג המתאים לו וכך לפתח בתוכו כוחות טובים וחשובים בנוסף ללימודים. 

אירועים:

הקש בדלת - ביום שלישי האחרון שמעו תלמידי כיתה ח' שיחה מטעם האגודה למלחמה בסרטן על מנת שיהיו שותפים בתהליך המבצע "הקש בדלת".

שיחת ראש הישיבה הרב חיים אייזנטל - תתקיים ביום חמישי הקרוב ב' חשון (11/10), כחלק מהחשיבות הגדולה שאנו רואים להיותנו חלק מהיותנו ישיבה תיכונית שש שנתית.

הבחירות לראשויות המקומיות - תתקיימנה ביום שלישי כ"א חשון, (30/10), יום זה מוגדר כשבתון ולא יתקיימו בו לימודים.

הטיול השנתי - כמיטב המסורת בחטיבה, אנחנו נצא לטיול השנתי בתאריכים כ"ז – כ"ט חשוון (5/11 – 7/11). הטיול השנתי הוא זמן עוצמתי מאוד שבו עוברים התלמידים חוויות חזקות וטובות, בנוסף לגיבוש בין אנשי הצוות לתלמידים, ובין התלמידים לבין עצמם. אנחנו רוצים לנצל את כל הכוחות הגדולים האלו ולהיעזר בהם להמשך השנה, לכן אנחנו משתדלים שהטיול השנתי יתקיים בשליש הראשון של השנה. פרטים מלאים ואישורי טיול ישלחו בהמשך. אני מזכיר לכל מי שלא מילא עדיין הצהרת בריאות לעשות זאת מוקדם ככל האפשר.

אנחנו מתפללים שבע"ה נצליח להרים ולפתח, לגרום אמון ולתת אהבה לילדכם.

התחלנו לומר משיב הרוח ומוריד הגשם בשמיני עצרת ואנחנו מתפללים שהחורף הקרוב יהיה גשום פורה ומבורך.

"א-ל חי יפתח אוצרות שמים

ישב רוחו יזלו מים"

בברכה

הרב עמית נעמן

מנהל חט"ב

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

03/09/2018 להורי התלמידים בחט"ב - עדכון לפתיחת שנת הלימודים תשע"ט

בס"ד, כ"ג אלול תשע"ח

3 בספטמבר 2018

להורי התלמידים בכתות ז', ח',

שלום רב,

ברוך ה' התחלנו את השנה בשמחה גדולה במפגשים בכיתות עם ופל החטיבה המפורסם וטרופית, ולאחר מכן התכנסנו יחד כולנו בבית המדרש לשיחת פתיחה והיכרות, ארוחת צהרים, תפילה ונסענו הביתה מוקדם.

לו"ז לזמן הקרוב:

היום, יום שני כ"ג אלול (3/9), נסיים את יום הלימודים ב -14:30, בשאר השבוע נסיים כרגיל ב - 16:00.

החוגים של ימי שלישי וחמישי יתחילו, אי"ה, לאחר החגים.

ביום ראשון כ"ט אלול (9/9), ערב ראש השנה לא יתקיימו לימודים.

בצום גדליה ג' תשרי (12/9), הלימודים יסתיימו ב 12:00. וביום שני ח' תשרי (17/9), שלפני יום כיפור - בוקר סליחות במדרשה. פרטים בהמשך.  

בין יום כיפור לסוכות לא יתקיימו לימודים.

הסעות: ביום הראשון ללימודים היו קצת עיכובים בהסעות שלא היו קשורים אלינו, מקווה שבהמשך זה לא לא יקרה, אנא דאגו שילדכם מגיע עם כרטיס רב קו מוטען, שעות ההסעות וההטענה מפורסמות בשישי בגולן, אנחנו כמובן נשתדל לעזור בכל מה שניתן.

תשלומים: ב"ה רוב ההורים סידרו את התשלומים כנדרש, אנחנו מבקשים מכל ההורים שטרם עשו זאת לסדר זאת בימים הקרובים. גם הורי ז' שמעוניינים להגיש בקשה לפנימיית יום צריך להסדיר את התשלומים ומי שיענה בחיוב על ידי עליית הנוער הכסף יוחזר לו.

הצהרות בריאות: ישר כוח לכל מי שחתם על הצהרות הבריאות, מי שעדיין לא חתם, אנחנו מבקשים לעשות זאת בהקדם האפשרי, לא ניתן להשתתף בשום פעילות ללא חתימת הורים ותשלום הביטוח הבסיסי לילדים. טופס הצהרת בריאות נמצא באתר הישיבה / מנהלה.

מבחנים קרובים: תלמידי כיתות ז' נבחנו בשנה שעברה במתמטיקה ואנגלית וחולקו להקבצות, תלמידים שעדיין לא נבחנו יבחנו היום, אי"ה, בכדי לשבץ אותם להקבצה המתאימה.

השבוע יתקיימו גם בחינות וחלוקה להקבצות במדעים, וכן מבדק "עמית" (לא על שמי...) בשפה וחלוקה להקבצות. בינתיים הכיתות לומדות גמרא לפי כתות אם, ובקרוב יתקיימו מבחני הקבצות בגמרא על מנת לחלק להקבצות השונות. בנוסף, מבדק "עמית" ומבחני ההקבצות בגמרא יעזרו לנו לקבוע לגבי התאמה למרכז הלמידה וקבלת שעות השילוב המגיעות לחלק מהתלמידים.

ספרים: אני מבקש שכולנו נעשה מאמץ להשלים את הספרים החסרים על מנת שנתחיל את השנה כסדרה. חוברות שפה וגמרות קונים בחטיבה בעלות של 50 ₪ לחוברת שפה ו55 ₪ לגמרא בבא בתרא. אנא שילחו עם ילדכם את הכסף (במזומן ולא בשיק).

ספריה: הספריה בישיבה היא אחד מהמקומות המרכזיים בישיבה, תלמידים מכל הגילאים אוהבים להגיע לשם. על מנת שילדכם יוכל להשאיל ספרים הביתה אנא שלחו איתו שיק ע"ס 100 ₪ שיהיה בפיקדון בספריה.

פעילויות קרובות מתוכננות: בזמן הקרוב אמורות להתקיים שתי שיחות כהכנה לראש השנה, ובהמשך בוקר סליחות והפעלות במדרשת הגולן. השנה נמנענו מטיול פתיחה עקב הזמן הקצר עד החגים ועקב מחלת העכברת.

אנחנו מקווים שתהיה לנו ולכל ישראל שנה טובה, ברוכה ומתוקה

וכמאמר הפיוט- אחות קטנה: "תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה"

שנה טובה ומתוקה מבית חטיבת הביניים חספין

הרב עמית נעמן

מנהל חטיבת הביניים

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

accessibility