22/05/2018 עדכון לחודש סיון וסוף שנת הלימודים

בס"ד, ח' אייר תשע"ח

22 במאי 2018

להורי התלמידים בחטיבת הביניים,

שלום רב,

אנחנו עדיין באורות מהטיול לירושלים שהרים את כולנו למעלה. רקדנו בריקוד הדגלים האישי שלנו וחברנו לעוצמה של הישיבה התיכונית בקרדו, לנו בירושלים והתפללנו שחרית בקבר רחל, שמענו על עוצמתם של אנשי כפר עציון שתשוקתם הגדולה לחזור אל הכפר דחפה את מקבלי ההחלטות לחזור אל אותו האלון הבודד ואל כל ישובי הגוש, והמשכנו לחברון ונפגשנו עם האנשים המופלאים שממש כפו על ממשלת ישראל לשוב אל עיר האבות ולחדש את ההיאחזות שלנו בקברי אבות, חלקת גדולי האומה הראשונה, ובישוב היהודי הקדום. לאחר ארוחת צהרים טובה בחרו התלמידים בין משחקים בגן סאקר, סיור בנחלאות וסיור בהר הרצל (עם חלקת גדולי האומה ב'), היה מדהים לתת לילדים לבחור ולראות אותם מאושרים מהבחירות שעשו. למרות העברת שגרירות ארה"ב באותו היום, וריבוי האתרים, הטיול עבר בהצלחה גדולה, ב"ה. ישר כוח גדול לרב גדי, האחראי החברתי, ולשאר המחנכים והמחנכות שהובילו את הטיול.

אנחנו בישורת האחרונה של השנה, וב"ה כיתות ח' סיימו עם כל המיצבים. המחזור ככלל עמד באתגר בצורה יפה, ורוב התלמידים נגשו ועבדו בצורה רצינית וטובה. במיצב האחרון נבחרה כיתה ח2 בצורה אקראית על ידי משרד החינוך למדגם ארצי במדעים, אנחנו בטוחים שהם ייצגו אותנו בכבוד וברצינות. ישר כוח למלכה חן על ההובלה ולכל רכזות המקצוע על הרצינות והמוכנות לקראת המיצבים. 

בשבוע הבא, ביום שני יתקיים האקלים החיצוני לכלל תלמידי החטיבה.

בסוף השנה יתקיימו כמה אירועים חשובים אני מזכיר שוב את התאריכים:

 • ביום רביעי ל' סיון (13/6) בבוקר - שיחה עם גלעד האן- אתגרי המדיה והפלאפונים. מומלץ מאוד להורים ולילדים!
 • ביום שני ה' תמוז  (18/6) - ערב שורשים ומסיבת סיום לכיתות ז'
 • ביום רביעי ז' תמוז (20/6) - בבוקר חלוקת תעודות לתלמידים ובערב מסיבת סיום והצגה לכיתות ח'.

נשמח מאוד לראותכם!

לסיום בקשה גדולה: אנחנו רוצים לסיים את השנה מתוך גדלות ועוצמה ולא מתוך חולשה וריפיון, ולכן אנחנו נקפיד על הכללים בחטיבה עד הימים האחרונים ואנחנו מבקשים מאוד מכם, ההורים, לעזור לנו בכך.

 1. יש להגיע בזמן לישיבה לתפילה ב07:00, אם יש אירוע מיוחד אנא דברו עם המחנכ/ת לפני כן ולא בהודעה לאחר מכן.
 2. יש להגיע עם כיפה ומכנסיים ארוכים עם נעליים או סנדלים ולא עם כפכפים, תלמיד שלא יהיה לבוש כראוי לא יוכל להיכנס לשיעורים.
 3. אין להביא פלאפונים לחטיבה! תלמיד שיש לו צורך מיוחד אנא יתאם עם המחנך, תעזרו לנו לעזור לילדים שלכם. פלאפון שיראה בחטיבה ללא אישור שלנו ילקח לתקופה.

מניסיון שלנו כשתלמידים מסיימים את השנה מתוך הכללים הברורים הם יותר אסופים ויותר קשובים לתכנים ומסיימים מתוך גדלות ועוצמה, ומתחילים את החופש הגדול (המורכב גם כך) ממקום טוב הרבה יותר.

בעז"ה נעשה ונצליח!

בברכה

הרב עמית נעמן

מנהל חט"ב 

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

11/04/2018 עדכון תקופתי לחודש אייר

בס"ד, כ"ו בניסן תשע"ח

11 באפריל  2018

להורי התלמידים בחטיבת הביניים שלום רב,

חזרנו מחופשת הפסח וב"ה נכנסנו לשגרה מבורכת של למידה.

השבוע, כהכנה ליום השואה דיברנו על שלושה ענקי רוח שחיו בזמן השואה וכתבו את חוויותיהם ורשמיהם משם: הרבי מפיאסצנה -  הרבי קלמן קלונימוס שפירא בעל האש קודש, הרב יששכר טייכטל שכתב את אם הבנים שמחה, וויקטור פרנקל פסיכולוג בעל שם עולמי, דיברנו על ההתמודדות והכוחות שלהם, ולאן כל אחד לקח את האירוע רב הרושם הזה. מחר, יום חמישי יום השואה אי"ה נשתתף יחד עם הישיבה התיכונית בטקס לזכר ששת מיליון היהודים שנספו בשואה.

לוח זמנים לחודש אייר

 • ביום ראשון ל' ניסן (15/4) נצא, אי"ה, לטיול בעקבות גיבורים בגולן.

כיתות ז' יצאו לתל פאחר ולאחר מכן לבניאס, וכיתות ח' יהיו בתל סאקי ובעמק הבכה, ולאחר מכן בג'ילבון. חזרה משוערת באזור 15:00.

יש לשלוח אישור לטיול במייל לישיבה. ציינו במייל את שם מחנך בנכם.

 • ביום רביעי ג' אייר (18/4) יום הזיכרון- נקיים טקס בחטיבה ולאחר מכן נצטרף לטקס המרכזי של הגולן בגמלא. משם הסעות יקחו את התלמידים חזרה לביתם. הגעה משוערת באזור 12:00. ביום חמישי, ד' אייר (19/4),חופשת יום העצמאות.
 • ביום שני, ח' באייר (23/4), יתקיים חידון התנ"ך על ספרי שמואל כל התלמידים מוזמנים ללמוד ולהשתתף.
 • ביום רביעי י"ז אייר (2/5) ערב ל"ג בעומר - התלמידים ישתחררו בשעה 14:30. יום למחרת, יום חמישי ל"ג בעומר לא יתקיימו לימודים.
 • בימים ראשון ושני כ"ח – כ"ט אייר (13/5- 14/5) נצא לטיול יומיים לירושלים, פרטים ואישורי טיול ינתנו בהמשך.

מיצבים לכיתות ח':

היום, יום רביעי, יתקיים מיצב פנימי במדעים כהמשך הכנה למיצב החיצוני.

ביום שלישי ט' אייר (24/4) יתקיים המיצב החיצוני בשפה.

ביום שלישי כג' אייר (8/5) יתקיים המיצב החיצוני במתמטיקה.

ביום רביעי ב' סיון (16/5) יתקיים המיצב החיצוני במדעים.

מאחלים בהצלחה גדולה לכל התלמידים הנבחנים.

התכווננות לסוף השנה:

אנחנו בחטיבה משתדלים מאוד להמשיך בשגרת לימודים ועשיה ולהקפיד על כללי הגעה וזמנים עד לימים האחרונים של השנה. נשמח מאוד שתעזרו לנו לשמור על השגרה הזו בכך שתקפידו לשלוח את ילדכם בזמן בתלבושת מתאימה (מכנסיים ארוכים וכיפה), וכמובן ללא פלאפון, לאחרונה התרבו, לצערנו, המקרים שתלמידים מגיעים עם פלאפון לישיבה ויוצאים החוצה כדי לצפות בסרטונים ושאר תכנים ללא יכולת אכיפה שלנו. אמירה ברורה שלכם תעזור לנו לשמור טוב יותר על הילדים שלכם לפחות במסגרת הלימודים.

בע"ה נזכה ליהנות מהאורות של הזמנים המיוחדים בחודש אייר מתוך שמחה והתרוממות רוח לקדושת הזמנים שהתחדשו עלינו.

בברכה

הרב עמית נעמן

מנהל החטיבה

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

19/03/2018 עידכון תקופתי ניסן

בס"ד, ניסן תשע"ח

 

 

הורים יקרים שלום רב.

בימים האחרונים הארץ שלנו נמצאת תחת התקפת פיגועים רצחנית שמזכירה לנו שוב שארץ ישראל נקנית, לצערנו, בייסורים. אנחנו מתפללים לרפואת הפצועים, ומקווים שה' ייתן כוח למשפחות הנרצחים.

אירועי פורים עברו עלינו בשמחה והתלהבות וב"ה כמעט ללא חריגות מהכללים והגבולות שהצבנו, וכאן רצינו לומר תודה לכם על שיתוף הפעולה המלא שלכם איתנו.

לוח זמנים עד חופשת הפסח:

מחר נלמד כרגיל למעט שיחה של יניב קנדל בשעה 9:10 שידבר על תרומה והתנדבות מסיפורו האישי של תרומת כבד, מוזמנים להצטרף בשמחה.

ביום רביעי התלמידים יעברו סדנאות הכנה לליל הסדר שיכללו את לימוד ההגדה ומשחקים והפעלות לליל הסדר, לאחר מכן ניקיונות וארוחת צהרים, ההסעות יצאו ב12:30  מהישיבה.

חופשת הפסח תחל ביום חמישי ו' בניסן ותסתיים ביום ראשון כג' בניסן.

כיתות ח'

לאחר פורים נבחנו התלמידים במיצב באנגלית ומקווים בע"ה שעברו בהצלחה.

מיצב פנימי במדעים יתקיים, אי"ה, ביום רביעי לאחר הפסח, ולאחר יום העצמאות, בט' באייר, יתקיים המיצב החיצוני בשפה.

אנחנו שוחחנו עם התלמידים על החשיבות לגשת לכל דבר ברצינות, כמו החשיבות ללמוד טוב וברצינות עד סוף כיתה ח' למרות שהתעודות לא נצרכות כבר לקבלה למקומות אחרים. ובאותו ענין שוחחנו עם התלמידים על הקושי והאכזבה לקבל תשובות שליליות מישיבות אחרות, ועל המורכבות של כל התהליך הלא פשוט הזה, היה חשוב לעבד איתם רגשית את האכזבה והקושי, ולהזכיר שיש מישהו מלמעלה שמכוון את הדברים.

וכדברי הפיוט שחלק מקהילות ישראל מסיימים בו את ליל הסדר- "רם הודע כי לך יום אף לך לילה.." -לא רק הטוב הבהיר- "היום" שייך לה', גם הלילה והקשיים שייכים ומכוונים מריבונו של עולם, ובע"ה יתגלו בעתיד כיצד גם הם מובילים לטוב.  

שיהיה לנו ולכל עם ישראל פסח כשר ושמח

בשורות טובות ישועות ונחמות.

הרב עמית נעמן

(קרא עוד...) מצגת/pdf

12/02/2018 לוח פעילות חודש אדר

12/02/2018 עדכון תקופתי לקראת חודש אדר

בס"ד, כ"ז שבט תשע"ח

12 בפברואר 2018

 

להורי התלמידים בחט"ב היקרים שלום רב,

בשבת האחרונה הרגשנו כולנו (גם אנחנו על הגלבוע), את הצורך לחדד נהלי בטיחות מחדש, ואת המעבר המהיר שעלול לקרות בין שגרה לחירום. חידדנו שוב את הנהלים, לצוות ולתלמידים, במקרה של אזעקות, לאן צריך לרוץ ומה צריך לעשות. אם עלו שאלות או חרדות כל שהן בבית בעקבות האירועים נשמח להתעדכן ולעזור במקרה הצורך.

סיימנו את חודש הבריאות על שלל פעילותיו בהצלחה, ב"ה, ואנחנו נכנסים לימי חודש אדר השמחים הבאים עלינו לטובה. מצורפת הטבלה לפעילויות חודש אדר.

חשוב לנו להדגיש לתלמידים שחג הפורים וחודש אדר אינם זמנים של התפרקות והוללות, אלא להיפך זמנים של ריבוי תורה והגברת חסד- הדור קיבלוה בימי אחשוורוש, ולכן אנחנו מצדנו נקיים שגרה מבחינת התפילות ושיעורי התורה, כמו כן נקיים פעילויות מהנות ומגוונות לצד ימי לימוד שגרתיים, כדי לשמור כמה שיותר על מסגרת כללית.

בנוסף הבהרנו לכל התלמידים שיש איסור גורף להכניס נפצים, קפצונים, שומים וכל שאר מרעין בישין ומתפוצצים. החומרים האלו מסוכנים מאוד, ועל פי רוב אין להם תקן, לצערנו הרב כל שנה ישנם מקרים קשים של פגיעות בגוף. אנחנו נשעה מהישיבה תלמידים שיביאו נפצים או יתעסקו איתם בישיבה.

כמו כן אנחנו לא נקבל תלמידים עם תספורות שונות או שיער צבוע, תלמיד שיגיע עם שיער צבוע או מסופר לא ראוי יישאר בביתו עד אשר יצמח שערו וישוב לצבעו המקורי. מניסיון של שנים קודמות התלמידים מבינים את הרוח הנכונה ומצליחים ליהנות מאוד מהפעילויות ללא צורך לשבור מסגרות וגבולות, נשמח מאוד לעזרתכם בעניינים אלו.

בנוסף האיסור להביא פלאפונים קיים גם בכל ימי חודש אדר. 

כחלק מהרצון להוסיף חסד אנו מארגנים משלוח מנות לעובדי הישיבה (בניקיון, חד"א ותחזוקה) להוקרת הטוב. נשמח אם תוכלו לשלוח עם בנכם חטיף עבור משלוח זה בשבוע הקרוב. כיתות ח'- חטיף מלוח, כיתות ז' חטיף מתוק.

בשבוע שעבר קיימנו שאלון אקלים פנימי לתלמידי החטיבה על מנת לקבל תמונה של חווית התלמידים בנעשה בחטיבה, ואנחנו ננתח את התוצאות בקרוב. בנוסף תלמידי כיתות ח' נבחנו במיצב פנימי נוסף באנגלית לקראת המיצב החיצוני שיערך בקרוב, בין שאר מקצועות המיצב.

אנחנו נמצאים בסיומו של שליש ב', יום ההורים וחלוקת התעודות יתקיים ביום שני יח' אדר (5/3) בין השעות 15:00 ל20:00. להלן גיליון אלקטרוני לרישום זמנים באסיפת הורים, אנא הירשמו בהקדם.

(הגליונות המקוונים לרישום ליום הורים נמצאים באתר הישיבה - הודעות מזכירות הרצות בצד ימין)

שנזכה להיכנס לחודש אדר מתוך שמחה גדולה של מצווה, ונזכה לשפע אורה שמחה ששון ויקר.

בברכה

הרב עמית נעמן

וצוות חטיבת הביניים

(קרא עוד...) מצגת/pdf

11/01/2018 עדכון תקופתי סוף חודש טבת ולקראת חודש שבט

בס"ד, כ"ד טבת תשע"ח

11 בינואר 2018

לכל ההורים היקרים שלום רב,

שלשום התבשרנו, לצערנו, על הפיגוע הקשה שהתרחש ליד חוות גלעד. סיפרנו לתלמידים על המקום המיוחד שהוקם לזכרו של גלעד זר הי"ד, ועל המייל שהרב רזיאל שבח הי"ד שלח לרב הראשי בסוף הסמכתו לרבנות עיר שכותרתו היתה: "סתם תודה". דיברנו על הכוח של אמירת תודה גם על הדברים הפשוטים והברורים בחיים, אפילו על ארוחת ערב של אמא.

ברוך ה' השנה מתקדמת ואנחנו בפתחו של חודש שבט. כמידי שנה אנחנו מציינים את חודש שבט כחודש בריאות בכל מובניה: גופנית נפשית ורוחנית. בע"ה נשמע שיחות על תזונה נכונה, החשיבות שבפעילות גופנית, היגיינה נכונה בפנימייה ועוד. בנוסף יצאו התלמידים לאולם הספורט בהדרכתם של מורי החינוך גופני שלנו ויפגשו עם חדר הכושר.

אנחנו מנצלים חודש זה גם בכדי להתחיל בתוכנית "מיניות בריאה" בהובלת המחנכים בכיתות. לפתיחת הנושא החשוב הזה יגיע הרב אנגל, ראש ישיבת מירון לשעבר, לדבר בפני כיתות ח' ולהנחות את המחנכים כיצד יש לפתח נושאים חשובים אלו.

אנחנו רצינו מאוד שבמסגרת חודש זה נשמע גם את הרצאתו החשובה של גלעד האן בעניין סמרטפונים ומחשבים, אך לצערנו התאריך היחיד שפנוי לו הוא לקראת סוף שנה ולכן ההרצאה שלו תדחה לתאריך ל' סיון.

אני מפרסם כאן את טבלת הפעילויות החודשית נא לעקוב ולשים לב שהילדים יוצאים עם ציוד מתאים לפעילויות.

ערב הורים - כפי שפרסמנו בהזמנה, יתקיים אי"ה, ביום שני הקרוב, כ"ח טבת (15/1), בנושא "עין טובה", הערב יחל בשעה 16:00 בתפילת מנחה ולימוד ולאחר מכן תתקיים הרצאתו של גרשון בר כוכבא בעניין קרבות הבלימה במלחמת יום הכיפורים. אל תפסידו! השתתפות בכל הלו"ז לתלמידים חובה. לאחר מכן נאכל ארוחת ערב וניסע לקאנטרי באשדות יעקב. לא לשכוח להביא בגדי ים מגבות ובגדי החלפה.

יום הלימודים למחרת, שלישי כ"ט טבת (16/1), יתחיל מאוחר- זמני ההסעות פורסמו בעדכון הקודם. אנא שימו לב לזמנים.

טיול לכלל החטיבה: בתאריך י"ג שבט (29/1), נצא לטיול חד יומי. כיתות ז' בנושא בר מצווה, וכיתות ח' בנושא ציונות. מקומות זמנים ואישורים ישלחו בהמשך.

שתי הארות חשובות:

 1. פלאפונים - לאחרונה שוב אנו נתקלים בתלמידים שמביאים פלאפונים לישיבה, לעיתים הם טוענים שזה באישור ההורים. אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה לא לאפשר להביא פלאפונים לישיבה  גם לזמני ההסעות, זה פוגע בהם מאוד. פלאפון שיראה, יישאר אצלנו כמה ימים.
 2. לקראת חודש אדר המתקרב אנחנו מזכירים שאנחנו אוסרים לצאת מהישיבה לטובת "שנורר" עבור שוק פורים, למרות שהמטרה הסופית היא טובה. ניתן לצאת לאחר שעות הלימודים או ביום שישי, אנא עזרו לנו בכך. 

 

בעז"ה נזכה להמשך חורף גשום מבורך, בשורות טובות והרבה בריאות.

בברכה

הרב עמית נעמן

מנהל חט"ב

(קרא עוד...) מצגת/pdf

10/12/2017 עדכון תקופתי לקראת חנוכה וחודש טבת

בס"ד כ"ב כסלו תשע"ח

10 בדצמבר 2017

להורי התלמידים בחטיבת הביניים

שלום רב,

ברוך ה' התחלנו את השליש השני של השנה ואנחנו עומדים בפתחו של חג החנוכה.

במסגרת חודש הגבורה היהודית הזכרנו כמה דמויות מופת כמו הרב פריימן ז"ל והרב סבתו שליט"א ושמענו שיחה מדהימה על בנייה ריין הי"ד, מפיו של הרב יוני. הסברנו שגבורה אמיתית לא מתחילה בשדה הקרב או בהתמודדות עם סכנות אלא בהתמודדות שלנו בדברים הקטנים והפשוטים בחיים.

לאחר יום ההורים שהתקיים יצאנו בתחושות טובות, הורים רבים ניגשו ואמרו תודה, חלק בחרו לשתף בהתקדמות הגדולה שהם חשים אצל ילדם, ובעובדה שהוא יוצא בשמחה כל בוקר מהבית. זה ממש משמח אותנו לשמוע דברים כאלו, ונותן לנו כוחות גדולים להתמודדות עם כל האתגרים בשטח, תודה רבה. היו גם הורים שהעירו לנו על דברים מסוימים ואנחנו רשמנו את הדברים, אנחנו נשתדל לשנות את מה שניתן, ולהשתפר בע"ה.

לימודים - אנחנו נערכים למייצבים שיתקיימו לקראת סוף השנה באנגלית, מתמטיקה, מדעים ושפה. לאחר החנוכה נתחיל לקיים דמויי מיצב בחלק מהמקצועות, ונמפה את כל תלמידי כיתות ח', על מנת לאתר תלמידים הזקוקים לעזרה ולתגבור.

לוח מבחנים מפורסם באתר הישיבה וחולק לכל התלמידים, אנא עזרו לילדכם לעקוב אחר הבחינות והמיצבים.

לו"ז לשבוע הקרוב:

השבוע יתקיים שבוע לימודים מקוצר בעקבות חג החנוכה הבעל"ט.

ימים ראשון ושני הלימודים יתקיימו כסדרם.

ימים שלישי ורביעי נסיים את יום הלימודים בשעה 13:30 על מנת שכולם יספיקו להגיע לביתם להדלקת הנרות.  מיום חמישי נצא לחופשת החג עד ליום רביעי לאחריו. הלימודים יתחדשו ביום חמישי ג' טבת (21/12), ליום לימודים רגיל ומלא.

לו"ז פעילויות לקראת חנוכה וחודש טבת:

יום רביעי הקרוב כ"ה כסלו (13/12), נקיים מסיבות כיתתיות, לאחר מכן נקיים חידון תנך על ספרים יהושע ושופטים, ולאחר מכן טורניר כדורעף בין מחזורים.

יום חמישי צום עשרה בטבת ויום הקדיש הכללי (28/12),  אני אעביר שיחה בנושא שואה- חילופי הטמפלרים ביהודים בזמן מלחמת העולם השנייה.

יום שני כ"ח טבת (15/12), יתקיים ערב הורים ושיחה עם גרשון בר כוכבא ולאחריה קאנטרי לתלמידים (הזמנה לערב זה תשלח בנפרד).

תוכנית מעברים לכיתות ח':

בשבועות האחרונים התחלנו לעבוד על בחירת מסגרת לשנה הבאה לתלמידי ח'.

 • תמר, היועצת, נכנסה לכיתות והעבירה סדנאות תהליך קבלת החלטות ובחירות.
 • ראש הישיבה, הרב מוטי פרנקו, יכנס בתאריכים ז,ח טבת לכיתות מלווה בתלמידי שמינית להציג את הישיבה התיכונית חספין.
 • בתאריך ח' טבת (26/12), בשעה 18:00, יתקיים, בע"ה, ערב חשיפה להורים להצגת הישיבה, פרסום באתר הישיבה.
 • תלמידים שרוצים להמשיך במסגרת של ישיבה תיכונית כלשהי צריכים להיכנס לאתר הרישום של החמ"ד שיפתח בי"ג טבת (31/12) וייסגר בט"ז שבט. יש צורך להירשם ולציין שמות ישיבות שמעוניינים לבדוק (לפי סדר עדיפות.
 • תמר, הרמ"ים ואני זמינים לייעוץ והכוונה בשמחה.

מאחלים שיהיה לכולנו ולכל עם ישראל חג חנוכה מואר שמח וטוב

הרב עמית נעמן

וצוות חטיבת הביניים

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

19/11/2017 עידכון תקופתי כסלו

בס"ד, ר"ח כסלו, תשע"ז

 

שלום רב לכל ההורים היקרים!

ראשית, אנחנו מברכים את הרב גולן ואשתו זכית היקרים בברכת מזל טוב להולדת בנם, שיזכו להכניסו בבריתו של אברהם אבינו בזמנו ולגדלו לתורה חופה ומעשים טובים.

אנחנו מתקרבים לסיומו של השליש, וכבר השבוע בימים ראשון ושני תתקיימנה ישיבות פדגוגיות על כלל התלמידים, לכן בימים אלו ישתחררו התלמידים מוקדם יותר מהרגיל, בשעה 15:25 ויצטרפו להסעות של בית ספר גולן.

השבת תתקיים בע"ה שבת ארגון לבני עקיבא, לא יתקיימו מבחנים השבוע ובכלל ירד הלחץ הלימודי מהתלמידים, עם זאת נשתדל לקיים שגרה לימודית רגילה. עם זאת, ביום חמישי הקרוב בכדי לאפשר לתלמידים להתכונן להופעות ושאר הפעילויות נסיים את הלימודים ב13:30. הלימודים יתחדשו ביום ראשון בשעה 10:30, טבלת ההסעות מצורפת בסוף, תתקיים ימיה ביום זה!

מהנעשה בחטיבה

 • חזרנו מהטיול השנתי עמוסים חויות מרגשות וטובות, היה מרגש לשמוע את התלמידים מסכמים את הטיול ומודים לכולם, והיה מרגש לקבל סמסים ומיילים ממכם, זה ממש מחזק ונותן כוחות להמשיך ולעשות בשמחה למען הילדים, ישר כוח גדול לרב גדי על תכנון והובלת הטיול!
 • חיסונים לכיתות ח' הסתיימו השבוע וכל מי שהיה מעוניין התחסן בטטנוס ופפילומה, פרטים ושאלות ניתן להפנות למיכל האחות: 0533398414
 • השבוע תלמידי כיתות ז' הכינו ציציות, לאחר שכיתות ח' הכינו בשבועות הקודמים. אני מזכיר את "מבצע ציצית" שהחל שבוע שעבר, שבא לעודד לבישת ציצית בכל שעות היום, ב"ה המבצע כבר התחיל לתת את אותותיו בתלמידים, אנא עודדו את ילדכם לעניין.
 • מבצע נוסף שיצא לדרך בהובלתו של הרב יוני הוא "ושיננתם", שבא לעודד תלמידים ללמוד עם אחד ההורים בשעות הערב, ב"ה מעל ל50 תלמידים נרשמו למבצע (יותר משליש מהחטיבה!!) אנחנו שמחים מאוד ממהלך זה שמעבר להגברת לימוד תורה, מגביר גם את הקשר והשיח בין ההורים לילדים, וגם כאן הפרסים ללומדים כבר מוכנים.. ישר כוח גדול לרב יוני, אחראי הקודש בחטיבה.
 • קבוצת הריצה התחילה השבוע וכבר רצנו 2.5 ק"מ בקצב טוב ושמח.. אני מזכיר לשלוח אישור למי שמעוניין להצטרף.
 • כל החוגים כבר פעילים, למעט חוג היצירה "עשה זאת בעצמך" שיתחיל השבוע, נשמח שתשאלו את ילדכם על החוג ותוודאו שהוא בחוג המתאים לו, בעיות בעניין ניתן להפנות למלכה חן שאחראית לעניין במסירות רבה.

אירועים קרובים:

 1. מחר ר"ח כסלו נקיים בבוקר הרקדה לכבוד ר"ח.
 2. ביום שני, ט' כסלו, נקיים שיחה על גבורה יהודית מפי הרב יוני גלר.
 3.  ביום חמישי הבא, יב' כסלו, תתקיים בישיבה אסיפת הורים.  לחצו לפתיחת ההזמנה. אנחנו רואים חשיבות רבה בהגעה שלכם עם בנכם לאסיפה, וחשיבות רבה לעבור גם אצל המורים המקצועיים ולא רק אצל המחנכים, לעדכון מצורף מסמך שתוכלו לרשום בה את השעה שאתם מעוניינים להגיע בה, אנא הירשמו והקפידו להגיע בזמן.   
 4. שיבוץ ליום הורים - הרב גולן אליסף. לחצו לפתיחה
 5. שיבוץ ליום הורים - הרב אמיתי כהן - לחצו לפתיחה
 6. שיבוץ ליום הורים - נאוה דניאל - לחצו לפתיחה
 7. שיבוץ ליום הורים - הרב גדי קנדלר - לחצו לפתיחה.
 8. שיבוץ ליום הורים - הרב ברק טירם - לחצו לפתיחה
 9. שיבוץ  ליום הורים - יעל גדסי - לחצו לפתיחה

 

הסעות ביום ראשון ח' כסלו (26/11) לאחר שבת ארגון

קו 74

קו 11

 הסעה 1

הסעה 2 (טרנזיט)

9:30 אלב"ש

9:35 קצרין בקניון

9:45 כפר חרוב

9:00 מצוק עורבים

9:40 קשת

 

9:55 גשור

9:45 חד נס

9:55 יונתן

 

10:05 אבני איתן

 

10:05 נטור

 

10:10 נוב

 

10:10 רמג"ש

 

 

 

 

 

 חודש טוב שמח ובע"ה גשום ומבורך.

הרב עמית נעמן

מנהל החטיבה

(קרא עוד...) מצגת/pdf

22/10/2017 עידכון תקופתי חשוון

בס"ד, ב' בחשוון

ההורים היקרים, שלום רב.

החגים הסתיימו, וב"ה, חזרנו לשגרה המבורכת.

 • שבוע שעבר התחילו הקבצות בגמרא והתחלנו ללמוד בשמחה את הפרק השני במסכת בבא מציעא. כמו כן מרכז הלמידה של כיתות ז' התחיל גם כן בשבוע שעבר, וכבר נוצר הקשר עם ההורים של התלמידים הרלוואנטיים.
 • כפי שפורסם, בשבוע הבא נצא לטיול השנתי. אישורי יציאה יתקבלו עד מחר (יום שני, ג' חשון) כפי שנכתב, בכדי שנוכל להיערך למספר התלמידים המגיעים. כמו כן אסור להביא פלאפונים או כל מכשיר אחר למעט mp3, בכדי שנוכל לנצל את הטיול לבניית אווירה טובה ומגבשת. במקרים מיוחדים בלבד נא לפנות למחנכים. אנחנו צפויים לחזור מאוחר ביום רביעי לאחר הטיול ולכן לא יתקיימו לימודים ביום חמישי (יג' חשוון). שאר פרטי הטיול באתר.
 • תוכנית החוגים של ימי שלישי וימי חמישי התחילה לעבוד וב"ה התלמידים נהנים, אנחנו ממליצים שבמקרה שלילדכם יש כשרון ציור, נגינה או יצירה תעודדו אותו לפתח כישרון זה במסגרת החוגים הניתנים, בכל שאלה בענייני החוגים ניתן לפנות למחנכים.  
 • קבוצת הריצה של החטיבה תפתח השבוע , ובע"ה, אני אוביל אותה המטרה לרוץ עם תלמידים שיהיו מעוניינים על מנת לעבוד על כח הרצון ובדרך גם על הכושר.. אם ילדכם מעוניין נא להביא אישור חתום על ידכם שאתם מאשרים לו להשתתף בקבוצת הריצה ואין לו שום בעיה בריאותית. כמו כן ילדכם יתחייב להשלים את השיעור שיחסיר בכיתה.

אנחנו מתפללים שהחורף שאנו נכנסים אליו יהיה גשום ומבורך בגשמי רצון ברכה ונדבה.

חודש טוב

הרב עמית נעמן

מנהל חטה"ב

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

12/09/2017 עידכון תחילת השנה וימים נוראים

בס"ד כ"א באלול תשע"ז

12 בספטמבר 2017

להורי התלמידים בחטיבת הביניים

שלום רב,

ב"ה התחילה השנה בשמחה, ולאחר שבוע לימודים טיילנו במג'רסה, ב"ה היה מצוין.

כמנהגינו לאחר התפילה אנחנו מדברים בענייני פרשת השבוע, והשבוע הזכרנו את החשיבות באמירת תודה, ובבעייתיות של אדם שמרגיש שמגיע לו ולא יודע להודות כשמקבל, לכן מצווה אותנו התורה לקרוא מקרא ביכורים- להורות שאינו כפוי טובה, אנחנו בחטיבה משתדלים מאוד לעבוד על הכרת הטוב לכל מי שבמפגש איתנו. 

אנחנו מנסים להיכנס לשגרה בכל המישורים, ובימים האחרונים התבצעו מבחני הקבצות במתמטיקה ואנגלית למי שלא עשה בחופש, ומבדקי עמי"ת בשפה לכיתות ז' על מנת לקבוע את הרמה המתאימה. למי שעדיין יש בעיה בשיבוץ להקבצה מסוימת מוזמן לפנות למחנכים או למלכה הרכזת הפדגוגית (0502204081).

ביום רביעי הקרוב יתקיים מבחן החלוקה להקבצות הראשון בגמרא, ובע"ה לפני יום כיפור יתקיים המבחן השני, לאחר מכן תתקיים חלוקה להקבצות שעיקרה תלוי ברצון ומיעוטה ביכולת, תלמיד שיהיה רציני וירצה, יוכל ללמוד ברצינות ובאהבה למקצוע הגמרא.   

השבוע תתקיים, בע"ה, חשיפה לחוגי הבוקר בימי שלישי, "רגעי קסם", ב"ה, ישנו מגוון עשיר של חוגים שכל תכליתם לפתח כוחות וכישרונות נוספים בנפש. אנחנו מבקשים שתעזרו לילדכם לבחור את החוג המתאים לו ביותר, קישור למסמך רגעי קסם: https://youzign.com/?p=6156714

אנחנו מזכירים לכל ההורים להסדיר את כל התשלומים בימים הקרובים, ולשלוח הצהרות בריאות מלאות.   

כמו כן,אנחנו מזכירים להשלים את קניית הספרים, כפי שפורסם ספרי שפה בקניה מרוכזת בישיבה בעלות של 60 ₪ לספר, כמו כן גמרות בבא מציעא בעלות של 40 ₪.

בשבוע הבא, ביום שני כ"ז אלול (18/9), נצא אי"ה, לסיור סליחות בפקיעין. נצא לפנות בוקר, נאמר סליחות ונתפלל, ולאחר מכן נסייר בפקיעין העתיקה. חזרה משוערת בסביבות השעה  15:00. מצורף מסמך זמני ההסעות לפנות בוקר ואישורי הטיולים הנדרשים.    

שבוע הבא הלימודים יתקיימו עד יום שלישי, ומיום רביעי יציאה לחופשת ראש השנה. נחזור ללמוד ביום ראשון צום גדליה ד' תשרי (24/9), הלימודים יתקיימו עד 13:30.

כבכל שנה לא יתקיימו לימודים בין יום הכיפורים לסוכות.

ובמבט קדימה - הטיול השנתי של החטיבה יתקיים, אי"ה, בתאריכים י' חשוון – יב' חשוון (30/11- 1/12) במחשבה להרוויח את העוצמות הגדולות בטיול ובחיבור בין הצוות לתלמידים ובין שכבות ז,ח לכל השנה כולה.

שתהיה לנו שנה טובה ומתוקה ושנזכה שתכלה שנה וקללותיה ותחל שנה וברכותיה.

הרב עמית נעמן

מנהל חטיבת הביניים

(קרא עוד...) מצגת/pdf

29/08/2017 עידכון פתיחת השנה - תשעח

בס"ד, אלול תשע"ז

אוגוסט  2017

 

 

להורים ולתלמידי הישיבה שלום רב,

 • בשמחה והתרגשות אנחנו פותחים את שנת הלימודים ביום ראשון יב' אלול 3/9 בשעה 9:30. הלימודים יסתיימו ב13:30 לאחר ארוחת צהרים ותפילת מנחה.
 • ביום הראשון התלמידים יכירו את המערכת ואת מבנה השבוע, יפגשו עם המחנכים/ מחנכות וישמעו שיחה כללית בבית המדרש.
 • ברוך ה' הוכנסו לוקרים (ללא מנעול) לכל הכיתות והתלמידים יוכלו להשאיר חלק מהציוד בכיתות. מהלך זה ידרוש אחריות מצד התלמידים לקחת איתם את הספרים והמחברות הנדרשות לשיעורי בית, ובנוסף אחריות אישית על שמירת הלוקר במצב תקין וטוב. 
 • בכדי שהתלמידים יוכלו להשתתף בפעילויות החברתיות השוטפות אנא מלאו את הצהרת הבריאות ושלחו למשרדי הישיבה בהקדם!
 • אנחנו מבקשים להסדיר את כל נושא התשלום עוד השבוע. כפי שפורסם ניתן להירשם לארוחות בוקר וצהרים ולשלם על כך בנפרד, תשלום זה אינו קשור לתשלום לחטיבת הביניים.
 • הסעות: ההסעות הינן באחריות המועצה. כל האסופים והפיזורים מבוצעים בתחבורה הציבורית ובאחריות כל תלמיד לשלם על הנסיעה באמצעות הרב קו. מה שמצריך מכל התלמידים כרטיסי רב קו טעונים במכסת נסיעות, תלמיד ללא רב קו לא יוכל לעלות להסעה.
 • בשישי בגולן  מפורסמים זמני הטענת הרב קו- אנא מכם עזרו לבנכם למלא בזמן את הכרטיס על מנת למנוע איחורים וחיסורים לישיבה.
 • פרטים נוספים באתר: http://www.golanbus.co.il/art.php?ID=7
 •  השבוע נתחיל ללמוד גמרא בבא מציעא פרק שני. בתחילת השנה כל התלמידים ילמדו בכיתות פרק שלישי ויתקיימו שני מבחני הקבצות בגמרא. אנחנו רואים חשיבות וערך גדולים מאוד למקצועות הקודש ובמיוחד ללימוד הגמרא, ומניסיון ניתן ללמוד ברצינות ואפילו לאהוב גמרא גם בכיתות החטיבה.
 • הסעות ביום ראשון ללימודים - יב' אלול: 
 • קצרין בקניון

  8:45

   

  יונתן

  9:10

  אניעם

  9:10

   

  רמג"ש

  9:25

  נטור

  9:20

   

  בני יהודה

  8:45

  אלב"ש

  8:45

   

  נאות גולן, גשור

  8:50

  קשת

  8:50

   

  אבני איתן

  9:00

   

   

   

  נוב

  9:10

   
 • בהמשך השבוע- הלימודים מתחילים כרגיל ב7:00 בתפילת שחרית. ביום שני-הלימודים יסתיימו בשעה 13:30.מיום רביעי הלימודים יתנהלו כסדרם.
 • ביום חמישי, נצא לטיול לפתיחת השנה (נא לשלוח כובע מים ונעלים) סיום הלימודים ב13:30, נאכל ארוחת צהרים בטיול בע"ה, למכתב זה מצורף אישור לטיול, אנא מלאו אותו והשיבו, או אשרו את יציאת בנכם במייל חוזר למשרד, אנא ציינו כיתה ומחנך.
 • אישור טיול ליום חמישי טז' אלול התשע"ז

  אני מאשר שלבני____________ אין הגבלות רפואיות והוא יכול להשתתף בטיול.

  לבני ישנן הגבלות רפואיות: ______________________

שתהיה לנו שנה טובה ומוצלחת

הרב עמית נעמן

מנהל חטה"ב

(קרא עוד...) מצגת/pdf

accessibility