מהנעשה בפנימיה

בס"ד, כ"ב שבט תשע"ט

28 בינואר 2018

להורים שלומות ואור,

כמידי תקופה, אנו מעדכנים אתכם במעט מהנעשה בפנימייה.

כפי שכתבנו בעבר חשוב לנו מאוד שהחיים בפנימייה ושעות הפנאי יהיו מלאים בעשייה חינוכית מיטבית. צוות ההדרכה, אימהות הבית והגורמים המלווים עסוקים מידי שבוע בחשיבה מתמדת על קידום תרבות הפנאי בפנימייה.

בכל ראש חודש אנו מקיימים התוועדות בה מתאפשר לתלמידים לפגוש תלמידי חכמים שונים ללימוד, לניגון ולשירה. לאחרונה ארחנו את הרב דוד אמיתי, ראש הישיבה בתפוח.

לפני כחודש, התחלנו במסורת חדשה הקרויה "ליל שישי חי". בכל חמישי בערב שלפני שבת ישיבה צוות הפנימיה כולו מפעיל יחד ערב שכולו הכנה לשבת קודש. התלמידים מוזמנים לקחת חלק במגוון פעילויות הכנה לשבת הכוללות אפיית חלות, חבורות לימוד בפרשת שבוע חסידות ועוד, הכנת עוגות וקינוחים, שזירת פרחים וכד'. את הערב מלווים ניגונים של שבת וסיר גדול של חמין בבחינת "טועמיה חיים זכו". אנו מקווים שפעילות זו תהפוך למסורת ישיבתית לאורך זמן.

אנו ממשיכים לקיים מידי חודש ערב אחד של פעילות "אורחא פנימייה" ובשבוע שעבר קיימנו ערב לכבוד ט"ו בשבט בו עסקנו תוך כדי משחק אטרקטיבי בנושא של מסירות נפש על ההתיישבות בארץ ישראל במהלך הדורות.

גם פעילויות הדרכה מתקיימות כסדרן מידי שבוע והן עוסקות בגיבוש ובתכנים שונים. לאחרונה עסקנו במשמעות של לקיחת סיכונים כחלק מיצירת סיכויים, בסכנות שבעניין ובהבנת הצורך לשים אותם זה מול זה לפני קבלת החלטה.

גם העשייה השוטפת ממשיכה במרץ, המדריכים מקיימים מידי שבוע ערבי חדר בהם הם נפגשים עם חדר אחד במחזור לפעילות כיפית שמטרתה יצירת קשר אישי והקשבה. אימהות הבית מציינות ימי הולדת חודשיים בדרכים שונות ומפנקות את התלמידים בראשי חודשים ובשבתות. המועדונים שוקקים ומלאים חיים ושלושה ערבים בשבוע מתקיימים שיעורי תורה למעוניינים ולשמחתנו מספר המשתתפים הולך וגדל.

כל אלו נעשים לצד הקפדה על סדרי החיים התקינים בפנימייה הכוללים שמירה על סדר היום, תשומת לב לניקיון והתמודדות מתמדת עם דרישה לשמירה על רכוש ומניעת נזקים.

אנו פונים אליכם ההורים לראות בצוות הפנימיה שותפים משמעותיים בחינוך בנכם ומעודדים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה, הצעה או בעיה שעולה על ליבכם.

ברכת רפואה שלימה שלוחה לזאביק, איש האחזקה שלנו, שעבר השבוע ניתוח ברגלו.

לתמונות של פעילות בפנימיה – הכנסו כאן

הרבה שמחה וגשם

דותן זכריה – מנהל פנימייה

אורי ידוב – רכז הדרכה

accessibility