מהנעשה בפנימיה

בס"ד, י"ג כסלו תשע"ט

21 בנובמבר 2018

הורים יקרים, שלום ואור,

אנו נמצאים כחודשיים וחצי לאחר פתיחת שנת הלימודים וחשים שזהו זמן טוב לשתף אתכם מהנעשה בפנימייה.

אנו רואים בפנימייה, לא רק מקום שנותן מענה לצורך הטכני של התלמידים ללון בקרבת מקום ללימודים, אלא כפלטפורמה משמעותית נוספת ל"חיבוק" לחינוך ולעשייה חינוכית וחברתית.

מתוך תפיסה זו, צוות הפנימיה עושה לילות כימים בכדי לתת מענה לצרכי הבנים. המדריכים ואימהות הבית, דואגים בכל עת לשלומם ולביטחונם ומשלימים את העשייה בליווי רגשי שכולל שיחות אישיות, פינוקים שונים ועוד. כאמור, בנוסף לכך, אנו נותנים דגש על עשייה חינוכית מעצימה בשעות הפנאי.

מידי שבוע, מעבירים המדריכים פעילות ערב ערכית היוצרת גיבוש ומעלה לשיח ערכים ונושאים חינוכיים שונים. בחודש שחלף, התחלנו ברוב השכבות לעסוק במשמעות הקשר שבין היחיד לקבוצה ובאחריות הדדית שבין הפרט לכלל. פעילויות אלו כוללות בתוכן משחקים, שיח, לעיתים כיבוד ועוד.

נוסף על כך, אנו מקיימים אחת לחודש ערב פעילות ייחודית לכלל תלמידי הפנימיה יחד. את הערב מוביל צוות מיוחד המורכב מאנשי צוות הפנימיה ותלמידים. בחודש שחלף, עסקנו בנושא "זמן". קיימנו פעילות תחרותית בין השכבות שעסקה בנושא מזוויות רבות ושילבה הרבה חשיבה ותחכום ופעילות פיזית.

כחלק מהרצון לחנך ללימוד תורה בשעות הפנאי, נפגשים התלמידים המעוניינים, מידי שבוע עם הרב בני סופר ללימוד מעמיק ואיכותי. נוסף על כך, המדריכים מקיימים מידי פעם לימוד של "חבורה" המעמיק בנושאים של אמונה ותנ"ך.

בחודש שחלף, אף קיימנו במסגרת הפנימיה, ערב התוועדות, בו ארחנו את הרב אייל גריינר, ראש ישיבת טפחות, לערב מרומם של לימוד, ניגון וריקוד.

בנוסף, קיימנו מספר ערבים מחזוריים, טורניר כדורגל, טורניר כדורסל ועוד. גם החוגים השוטפים החלו כבר לפעול והתלמידים יכולים ליהנות מחדר כושר, רכיבה על סוסים, לימוד ערבית מדוברת, רכיבה על אופניים, קרב מגע וכן הרכב מוזיקלי מודרך לתלמידי החמישית והשישית.

מעבר לכל אלו, אנו ממשיכים לשמור, כמובן, על שגרה ברוכה המקפידה שחיי הפנימיה התוססים לא ייפגעו בעניינים השוטפים של הקפדה על ניקיון, שמירה על רכוש ועוד.

קצת מהנעשה בחודש האחרון, תוכלו "לטעום" מהתמונות המצורפות.

בשם כל הצוות של הפנימיה, אנו מזמינים אתכם, להיות שותפים לעשייה בשאלות, רעיונות ועוד.

חורף טוב ומלא ברכת שמיים

דותן זכריה, מנהל הפנימיה

אורי ידוב, רכז הדרכה

accessibility