הרב מוטי - איגרת פרידה להורים

בס"ד, תמוז תשע"ח

 

 

הורים יקרים

שלום וברכה,

 

לפני כשבוע סיימנו את שנת הלימודים תשע"ח. השנה הסתיימה ברוך ה' באוירה מרוממת וטובה - בשבת ישיבה שמחה ועוצמתית, וביתר אירועי סיום מוצלחים מרמת הכיתה ועד לרמת הישיבה.

התלמידים יצאו לחופש גדול, שהוא זמן המאפשר יותר מרחב ופנאי לכל תלמיד, מה שיכול להיות לברכה גדולה אם מנוצל נכון וחלילה להיפך. דיברנו לא מעט על החופש לגדול, על הדרכים למצות את הזמן ולצמוח בו, וכן איך להתמודד עם אתגרי ה'סור מרע' בחופש, הגשמיים והרוחניים.

אני מקוה ומאמין שהתלמידים יעמדו במשימה, והחופש יהיה לברכה ולזמן טוב של עשיה ברוכה, למידת תורה מתוך בחירה, הנאה ברוכה וצבירת כוחות לשנה הבאה.

אנו, כדרכנו, נשתדל לשמור על קשר עם התלמידים, וכמידי שנה נקיים שבת ישיבה בחופש בפרשת 'מטות מסעי'.

ובנימה אישית...

סיום השנה היה משמעותי במיוחד עבורי, מאחר שאני מסיים את תפקידי לאחר חמש שנים בראשות הישיבה. היו אלו חמש שנים מאתגרות ונפלאות, בהן זכיתי לעבוד עם צוות חינוכי יוצא מן הכלל, המסור כל כך לתלמידים, ולהיפגש יום יום עם מאות תלמידים נפלאים מלאים בכוחות של תורה וחיים, ואנרגיות אין סופיות של עשיה (וגם שטויות...). היתה זו חויה לא רגילה וזכות עצומה.

ברצוני להודות לכם ההורים על האמון שנתתם בנו, כשהפקדתם בידינו את היקר לכם מכל, על הפרגון לאורך השנים ועל כך שזיכיתם אותנו ליטול עמכם חלק בחינוך ובצמיחה של בניכם הנהדרים. על כך תודתי מקרב לב!!

ברצוני לאחל ברכת הצלחה רבה לצוות החינוכי ולראש הישיבה הנכנס, הרב חיים איזנטל. אני בטוח שבהובלתו הישיבה תצעד מעלה מעלה.

תהא ברכת ה' עליהם ועליכם.

 

בברכה ובהערכה רבה,

הרב מוטי פרנקו

accessibility